Logo szkoly letniej

Space exploration in education
SUMMER SCHOOL

.

.

.

Weź udział w letniej szkole spaceEU 2019!

zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i średnich, zaangażowanych wykorzystaniem tematyki kosmicznej w celu zwiększenia zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, technologią i inżynierią (STEM), do dołączenia do projektu spaceEU oraz wzięcia udziału w szkole letniej “Space exploration in education” 2019!

Fundacja New Space oraz projekt spaceEU wesprą finansowo udział jednego nauczyciela z Polski: nie przegap swojej szansy i weź udział w konkursie, składając wniosek do 24 maja! Więcej informacji na temat składania wniosków znajdziesz poniżej.

.

KONKURS

Fundacja New Space zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i średnich do udziału w Konkursie na najlepszy scenariusz zajęć z tematyki kosmicznej lub astronomicznej. Konkurs otwarty jest dla nauczycieli z całej Polski. Uczestnikiem może zostać każdy nauczyciel, w szczególności przedmiotów ścisłych.
Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z tematyką kosmosu, rozwijanie młodzieży w stronę kierunków ścisłych oraz aktywizacja środowiska nauczycielskiego.

Wygraną w konkursie dla nauczycieli na najlepszy scenariusz zajęć z tematyki kosmicznej jest udział w warsztatach edukacyjnych podczas szkoły letniej

“Space exploration in education”,

która odbędzie się w Grecji w terminie

30 czerwca - 05 lipca 2019.

Format scenariusza jest dowolny i może obejmować jedną jednostkę lekcyjną lub cały jej cykl. Zgłoszenia do konkursu należy wysłać na adres: konkurs@nsf.org.pl do 24 maja.
Zobacz opis wygranej w wersji pdf oraz Regulamin Konkursu.

.

O spaceEU

Projekt spaceEU to projekt wiodących europejskich ośrodków akademickich, centrów nauki i art'n'science oraz stowarzyszeń edukacyjnych. Projekt jest rozwijany w bliskiej współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Celem projektu jest wdrożenie sprawdzonych, skalowalnych działań w zakresie edukacji kosmicznej, które wykorzystują zainteresowanie Wszechświatem i jego eksploracją do zachęcenia młodych ludzi do rozwoju karier z obszaru STEM. Szczególnie ważnym elementem projektu jest wzbudzić zainteresowanie kobiet, mniejszości oraz dzieci znajdujących się w trudnych społecznie sytuacjach, w których z różnych przyczyn, przejawiane talenty nie mogą lub nie są wspierane.

.

spaceEU, koordynowany przez Uniwersytet w Lejdzie, bazuje na sukcesie dwóch międzynarodowych projektów realizowanych w ramach programów FP7 oraz Horizon2020: Universe Awareness oraz Space Awareness. W ciągu kilku ostatnich lat projekty te dotarły do ponad 550 000 uczniów i ponad 15 000 nauczycieli i edukatorów w Europie.

.

Szkoła letnia spaceEU

Poznaj i ucz się razem z nauczycielami z kilkunastu krajów w trakcie szkoły letniej na temat wykorzystania eksploracji kosmicznej w nauce, technologii, inżynierii i matematyce (STEM) w celu zwiększenia zainteresowania naukami ścisłymi przez uczniów oraz zachęcenia do wybrania ścieżki naukowej w sektorze kosmicznym. Zgłąb wiedzę o tematach z obszaru edukacji kosmicznej z zupełnie innych stron, takich jak interdyscyplinarne nauczanie, uczenie oparte na samodzielnych poszukiwaniach, Odpowiedzialne Badania i Innowacje (RRI), Technologie Informacyjno-Komunikacyjne (ICT), doradztwo zawodowe i wiele więcej.

W trakcie warsztatów zdobędziesz wiedzę o metodach, które w widoczny sposób zaangażowały uczniów obszarami STEM i zainspirowały do wybrania przez nich kariery naukowej związanej z tematyką kosmiczną.

Więcej informacji o szkole znajduje się na stronie: http://space.ea.gr/programme.

.

Wydatki

Koszty podróży, zakwaterowanie, posiłki oraz uczestnictwo w Letniej Szkole zostaną pokryte przez projekt spaceEU. Będziesz mógł dzielić pokój z innym nauczycielem w nadmorskim hotelu Golden Coast i domkach parterowych nad zatoką Marathon Bay, gdzie odbędą się również zajęcia szkoły letniej.

Jeżeli jesteś zainteresowany, możesz także odbyć wieczorną wizytę do starożytnej świątyni Posejdona na Sounio (ok. 60 EUR) oraz popołudniową podróż do Akropolu z wizytą w Acropolis Museum (ok. 80 EUR). Wizyty te są opcjonalne i nie są uwzględnione w kosztach, które pokrywa projekt spaceEU i Fundacja New Space.

.

Proces aplikacji


Weź udział wypełniając formularz zgłoszeniowy do 24 maja. Z wybranym nauczycielem skontaktujemy się w terminie do 25 maja.

Więcej informacji o procesie aplikacji oraz szkole letniej znajdziesz w tym dokumencie.

.

Fundacja New Space

office@nsf.org.pl